Hide User Window

ورود / ثبت نام

 

کاربر سایت هستید؟

 
 
 
 

در سایت عضو نیستید؟

با عضویت در سایت امکان دریافت خبرنامه و اخبار جدید را برای خود میسر کنید.

 
 

اگر رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید اینجا کلیک کنید.

 
برنامه‌های Add-in و نصب آن‌ها روی کلاس‌پد

برنامه‌هایی که برای کلاس‌پد دانلود می‌کنید و پسوند آن‌ها CPA هست Add-in نام دارند. نصب این برنامه‌ها در این مقاله توضیح داده‌شده‌است.

آیکن این برنامه‌ها پس از نصب روی منوی اصلی کلاس‌پد قرار می‌گیرد و با کلیک روی آن می‌توانید برنامه را اجرا کنید.

این برنامه‌ها فقط قابل نصب روی کلاس‌پد هستند و روی ClassPad Manager روی ویندوز نصب نمی‌شوند. البته سازندگان بعضی از این برنامه‌ها مثل Farsi Negar و CPLua نسخه‌های مخصوص ویندوز نیز از برنامه‌های خود منتشر می‌کنند.

 

برنامه‌های مورد نیاز

برای نصب برنامه‌های Add-in به یک ClassPad Manager version 3 یا نرم‌افزار FA-CP1 نیاز داریم. این نرم‌افزارها روی CD کلاس‌پدتان باید باشد و آن‌ها را نصب کرده‌باشید.

در ضمن اگر کلاس‌پد 300 یا 300 PLUS دارید روی CD شما ClassPad Manager نگارش 1 یا 2 بوده که یا باید برای نصب این برنامه‌ها، ClassPad Add-in Installer را دانلود کنید یا مثل بقیه نرم‌افزار FA-CP1 یا ClassPad Manager جدید را دانلود کنید.

در ضمن اگر ویندوز شما 64 بیتی است نیز باید ClassPad Manager نگارش 3.06 یا FA-CP1 جدید را دانلود کنید. ممکن است درایورهای کلاس‌پد در ویندوزهای 64 بیتی به درستی شناخته نشوند که در این صورت باید درایورهای مربوط به خود را از این صفحه دانلود کنید و مطابق این آموزش نصب کنید.

• لینک‌های دانلود:

ClassPad Manager جدید را می‌توانید از این صفحه دانلود کنید، ولی اگر از قبل ClassPad Manager روی کامپیوترتان نصب است از سایت آموزش کاسیو (پایین را ببینید) با چک زدن گزینه OS Update for ver3.06 زیر اونجایی که نوشته ClassPad Manager series می‌تونید فایل جهت آپدیت کلاس‌پد قدیمیتون رو دانلود کنید.

نرم‌افزار FA-CP1 هم توی همون سایت آموزشی کاسیو با چک زدن گزینه‌ی Support Software زیر ClassPad 300/330 series با عنوان Program-Link software FA-CP1 قابل دانلود است و نرم‌افزار Add-in Installer هم همانجا با چک زدن گزینه‌ی Add-in Software قابل دانلود می‌باشد.

منظورمان از سایت آموزشی کاسیو http://edu.casio.com/dl هست که تازه! آموزش دانلود و چیزهای دیگه‌ای که توش پیدا میشه اینجا هست.

 

نصب Add-in ها

کلاس‌پد خود را به رایانه وصل کنید. اگر به طور خودکار به حالت ارتباط رفت دکمه‌ی Clear را بزنید تا ارتباط قطع شود. وارد برنامه‌ی Communication بشوید (اگر به طور اتوماتیک وارد نشده‌است) و منوی Link -> Install -> Add-In را انتخاب و OK کنید تا به حالت نصب add-in برویم. آموزش‌های کلس‌پدی در سایت کلس‌پد دات آی آر

>

حالا اگر کلاس‌پد شما دارای سیستم عامل 3 است، روی کامپیوتر خود وارد نرم‌افزار FA-CP1 بشوید یا وارد برنامه‌ی ClassPad Manager شوید و با کلیک راست گزینه‌ی Exchange Window را انتخاب کنید. در محیط برنامه باید چهار ستون ببینید که در ستون اول روی کلاس‌پد خود کلیک راست کنید و گزینه‌ی Install Add-in را انتخاب نموده، از پوشه‌ای که دانلود کرده‌بودید فایل cpa مورد نظر را انتخاب کنید و نصب کنید.

اما کسانی که سیستم عامل قبل از 3 روی کلاس‌پدشان نصب است (کلاس‌پدهای 300 و 300 PLUS) توصیه می‌کنیم که آپدیت کنند! و اگر آپدیت نکنند باید از نرم‌افزار ClassPad Add-in Installer استفاده کنند که دانلودش را در بالا گفتیم. برای استفاده از این نرم‌افزار کافی است پس از گذاشتن کلاس‌پد روی حالت نصب add-in، در رایانه منوی Add-in -> Application را بزنید و فایل cpa مورد نظر را به آن بدهید تا نصب شود.

 

در مورد مقاله چه فکر می‌کنید؟

چه نمره‌ای به محتوای این صفحه می‌دهید؟

عبارت امنیتی روبرو را وارد نمایید:

(برای راحت‌شدن از شر این فیلد در سایت ثبت نام کنید یا اگر حساب کاربری دارید وارد شوید.)
( چرا عبارت این‌قدر سخت است؟ )
 
 
 
 

© ClassPad.ir        استفاده از محتوای سایت فقط با درخواست قبلی از نویسنده و ذکر منبع مجاز است.

© 2010-2014 ClassPad.ir     All Rights Reserved